Kategorie

Producenci
nowoczesne lampy azzardo
reklama:

Lampy sufitowe plafony

Jest 158 produktów.

Produkty na stronie

Produkty na stronie


Czy plafony mogą być niebanalne w formie i zastąpić we wnętrzu lampę wiszącą? W wielu przypadkach tak. Tam, gdzie inwestor poszukuje funkcjonalnego oświetlenia ogólnego, obie oprawy mogą być stosowane zamiennie. Nie ulega oczywiście wątpliwości, że powinny zostać dostosowane do całej aranżacji i tworzyć wraz z nią spójną pod względem wizualnym oraz funkcjonalnym całość, jednak w wielu przypadkach takie zamiany rzeczywiście są możliwe.

Wyjątkowe oświetlenie do każdego wnętrza

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że plafon nie zawsze był tak popularny. W przeszłości znaliśmy go głównie jako oświetlenie przeznaczone do kuchni i łazienki. Były to zwykle skromne w formie oprawy, charakteryzujące się prostymi, geometrycznymi kształtami. Wyposażone najczęściej w mleczny klosz dobrze oświetlały wnętrze, nie rażąc przy tym w oczy użytkowników.

Sytuacja zmieniała się diametralnie wraz z wprowadzeniem bardziej urozmaiconych opraw. Ich zadziwiające formy i nieregularne, niekiedy bardzo wyszukane kształty sprawiły, że plafony zaczęły pretendować do oświetlenia ogólnego w salonie, sypialni i innych wnętrzach. W wielu przypadkach stały się ich prawdziwą ozdobą, która nadaje charakteru całej aranżacji.

Zupełnie nową jakość odnajdujemy dzięki plafonom technicznym. Są to oprawy wyróżniające się niewielkimi rozmiarami i prostą formą, dzięki czemu doskonale uzupełniają współczesne aranżacje. Stanowią funkcjonalne i eleganckie oświetlenie, które dobrze spisuje się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Spotykamy je w salonie, przedpokoju i łazience. Najchętniej jednak stosowane są w kuchni, gdzie inwestorzy, budując większe instalacje z zastosowaniem kilku lub kilkunastu sztuk takich plafonów, decydują się powierzyć im funkcję oświetlenia ogólnego.

Współczesne plafony mogą mieć przeróżne formy – od kwadratowych, okrągłych i owalnych do wyróżniających się nowoczesnymi, awangardowymi albo futurystycznymi kształtami. Wpisują się w rozmaite style w architekturze wnętrz i spełniają różne zadania.

Liczne zastosowania współczesnych plafonów

Wybór plafonów warto uzależnić od indywidualnych potrzeb użytkownika i warunków, jakie oferuje nam wnętrze. Szeroki wybór zróżnicowanych pod wieloma względami opraw pozwala idealnie dostosować oświetlenie do indywidualnych wymagań.

Plafony znajdują zastosowanie w różnych wnętrzach. Bardzo dobrze sprawdzają się w niewielkich i niskich pomieszczeniach. Dzięki temu, że lampa przylega do sufitu, nie zajmują we wnętrzu wiele miejsca. Pomieszczenie sprawia więc wrażenie bardziej przestronnego i większego.

Oprócz prostych i minimalistycznych w formie plafonów w sklepie AzZardo jest też szeroka oferta modeli w stylu glamour. Bogato zdobione, pełne blasku i blichtru doskonale sprawdzają się w pełnych przepychu wnętrzach. Takie oprawy oprócz aspektu użytkowanego, mają też funkcję dekoracyjną.

Wiele plafonów to praktyczne oświetlenie, które doskonale sprawdza się w roli oświetlenia ogólnego. W tym celu zastosowanie znajdują duże, eleganckie plafony, które mogą być montowane na przykład w sypialni albo salonie. Modnym w ostatnich latach rozwiązaniem jest budowanie większych instalacji świetlnych poprzez równomierne rozmieszczenie plafonów natynkowych z kategorii lamp technicznych. Takie nowoczesne oświetlenie powala dobrze doświetlić całe wnętrze i doskonale koresponduje ze stylistyką współczesnych, zazwyczaj skromnych, a zarazem eleganckich aranżacji.

Dlaczego warto postawić na plafony we wnętrzu?

Choć plafony nie są tak popularne, jak lampy wiszące, mają wiele zalet. Doceniamy ich design, formę i możliwości, jakie dają we wnętrzu. Ich zróżnicowane rozmiary, kształty i design dają szerokie pole do popisu dekoratorom wnętrz. Pozwalają też zastosować je w mieszkaniach utrzymanych w różnych stylach i o różnym przeznaczeniu. Doskonale prezentują się w salonie, sypialni, łazience, kuchni i przedpokoju. Sprostają też wymaganiom pomieszczeń komercyjnych. Ich rosnąca popularność jest dowodem na to, że spełniają oczekiwania szerokiego grona użytkowników.

Nasz sklep używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami firmy badawcze, reklamodawcy. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności sklepu.