Kategorie

Producenci
nowoczesne lampy azzardo
reklama:

Lampy natynkowe zewnętrzne

Jest 19 produktów.


Lampy natynkowe zewnętrzne – praktyczne oświetlenie zewnętrzne

Natynkowe oprawy oświetleniowe zewnętrzne mają przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo podczas przemieszczania się po zapadnięciu zmroku. Montuje się je na ścianach budynków oraz na elementach konstrukcyjnych małej architektury. Trafiają na zabudowany taras lub do altany ogrodowej.

Lampy natynkowe zewnętrzne stosuje się także do dekoracyjnego podświetlenia architektury, by wyeksponować całą elewację lub wybrane jej elementy. Dzięki temu zabudowania prezentują się efektownie nawet w nocy. Dotyczy to zarówno gmachów publicznych (np. podświetlanie zabytków lub instytucji), jak i budynków firmowych lub domów prywatnych.

Jak wybrać oprawy oświetleniowe natynkowe zewnętrzne?

Gdy wybiera się oświetleniowe oprawy zewnętrzne, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Wszystkie lampy, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, muszą mieć wysoki stopień ochrony IP (najlepiej powyżej IP44 lub nawet IP65). Minimalizuje to ryzyko uszkodzenia produktu na skutek wniknięcia do wnętrza oprawy wody lub pyłu, co mogłoby doprowadzić do groźnego zwarcia w instalacji. Warto stawiać na oprawy oświetleniowe zewnętrzne z trwałych materiałów, odpornych na działanie korozji.

Nowoczesne lampy zewnętrzne natynkowe, dostępne na stronie Azzardo, współpracują z energooszczędnymi i wytrzymałymi źródłami światła LED, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność produktu. Niektóre z nich mogą być używane z czujnikiem ruchu, dzięki czemu przemieszczanie się w pobliżu domu lub na zewnętrznych klatkach schodowych staje się znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Ogrodowe lampy natynkowe LED powinny być dopasowane do estetyki elewacji oraz aranżacji całego otoczenia budynku. Obecnie można znaleźć szeroki wybór trwałych produktów oświetleniowych, które wpisują się w popularne trendy aranżacyjne. Jaki styl wybrać? Efektowne i popularne lampy zewnętrzne mają zróżnicowany kształt, wielkość i kolor. Zwolennicy minimalizmu znajdą w naszej ofercie proste, mocno zgeometryzowane oprawy nowoczesne. Dla miłośników klasyki na stronie Azzardo przygotowaliśmy bardziej dekoracyjne modele. Dzięki temu każda ściana zewnętrzna budynku może nie tylko być optymalnie oświetlona, ale też pięknie się prezentować o każdej porze dnia lub nocy.

Stylowe oświetlenie zewnętrzne – szeroki wybór lamp Azzardo

Lampy zewnętrzne do oświetlenia budynku zapewniają bezpieczne i wygodne przemieszczanie się, a także stają się elementem ozdobnym niejednej elewacji.

Zachęcamy do poznania pełnej oferty trwałych i stylowych opraw oświetleniowych Azzardo oraz do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy doradzą, jak dobrać idealne oświetlenie do każdej sytuacji.

Jakie lampy natynkowe użyć do oświetlenia elewacji biurowca?

Lampy ścienne natynkowe wykorzystuje się do oświetlenia różnych posesji, nie tylko budynków prywatnych, ale także biurowców. Styl opraw zależy oczywiście od wyglądu architektury. W przypadku nowoczesnych konstrukcji ze szkła, metalu i betonu, najczęściej stawia się na praktyczne oprawy techniczne o minimalistycznym wyglądzie. Przy biurowcach urządzonych w starych kamieniach, lepiej użyć bardziej klasycznych lamp lub dyskretnych, niemal niewidocznych oprawek.

Dobrze dobrane lampy na elewację nie tylko zwiększają bezpieczeństwo i swobodę korzystania z przestrzeni w pobliżu budynku, ale także podnoszą walory estetyczne biurowca.

Z jakich materiałów powinny być wykonane lampy natynkowe?

Lampy natynkowe są nieustannie narażone na niszczycielskie działanie czynników atmosferycznych, jak wilgoć zalanie deszczem lub zasypanie śniegiem, zmiany temperatury i promieniowanie UV. Aby przetrwały w optymalnej kondycji przez długi czas, należy dobrać rozwiązania zrobione z odpornych materiałów, przystosowanych do pracy w trudnych warunkach.

Najlepiej sprawdzają się oprawy z metalu (aluminium) i szkła. Można również wykorzystać produkty z trwałych tworzyw sztucznych.

Nasz sklep używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami firmy badawcze, reklamodawcy. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności sklepu.