Kategorie

Producenci
nowoczesne lampy azzardo
reklama:

Lampy do kuchni

Jest 1063 produktów.

Produkty na stronie

Produkty na stronie


Praktyczne sposoby oświetlenia kuchni – do czego potrzebne są lampy kuchenne nowoczesne?

Lampa do kuchni nowoczesna to produkt, który może spełniać wiele różnych funkcji. Wszystko zależy oczywiście od tego, czy potrzebne jest po prostu oświetlenie główne, czy oświetlenie blatu roboczego lub wybranych części pomieszczenia albo chce się dekoracyjnie podświetlić szafki kuchenne.

Do każdego z tych zadań powinno się wybrać inne rodzaje opraw oświetleniowych, najlepiej wyposażonych w energooszczędne i trwałe diody LED. Ledy do kuchni zwiększają komfort użytkowania, obniżają wysokość rachunków, a także sprawiają, że nowoczesne oświetlenie do kuchni można wpisać w inteligentne systemy sterowania lampami, jak choćby nasz Azzardo Smart.

Modne lampy do kuchni LED – nie tylko podstawowe oświetlenie ledowe kuchnia

Jakie lampy do kuchni stosuje się najczęściej? Podstawą są oczywiście produkty główne. W tej roli najlepiej sprawdzają się lampy sufitowe (idealne do mniejszych wnętrz) oraz lampy wiszące do kuchni, które umieszcza się najczęściej nad wyspą kuchenną lub w centrum pomieszczenia. Jeśli kuchnia pełni równocześnie funkcję jadalni, można również umieścić lampy wiszące do kuchni nad stołem do spożywania posiłków.

Oprócz oświetlenia głównego, do kuchni często wprowadza się nowoczesne lampy punktowe i zadaniowe. Ich rolą jest doświetlenie lub podświetlenie wybranych części wnętrza, na przykład blatów roboczych oraz szczególnie dekoracyjnych elementów wyposażenia. Takie lampy do kuchni, jak oczka wpustowe, reflektorki i taśmy LED sprawdzają się zatem jako oświetlenie blatu lub oświetlenie podszafkowe, które równocześnie podnosi walory estetyczne przestrzeni oraz poprawia jej funkcjonalność.

Co wyróżnia oświetlenie ledowe do kuchni i jadalni?

Oświetlenie LED do kuchni to coraz częstszy wybór użytkowników prywatnych i dekoratorów wnętrz. Dlaczego? Przemawiają za tym względy praktyczne i estetyczne.

Ledy do kuchni to produkty energooszczędne. Takie źródła światła (żarówka LED lub zintegrowane źródło światła) pobierają znacznie mniej prądu niż klasyczne żarówki, wyróżniają się też większą długością świecenia.

Lampy LED do kuchni zapewniają pełną swobodę zdalnego kontrolowania warunków oświetleniowych. Pozwalają na budowanie i zapisywanie scen świetlnych lub harmonogramów do wykorzystania w przyszłości oraz umożliwiają kontrolowanie bieżącego zużycia prądu.

Cechy źródła światła do kuchni i jadalni – praktyczne i energooszczędne oświetlenie w kuchni LED

Na co jeszcze zwracać uwagę, gdy wybiera się źródła światła i lampy do kuchni? Przede wszystkim wysokiej jakości oświetlenie kuchni LED powinno dawać wystarczającą ilość światła. Warto wybrać lampy LED do kuchni o natężeniu na poziomie ok. 100 luksów dla oświetlenia ogólnego. Wyższe parametry powinny mieć lampy zadaniowe, np. nad blatami roboczymi.

Jaka powinna być barwa światła? Najlepiej sprawdzają się produkty o temperaturze barwowej jak najbardziej zbliżonej do naturalnego światła dziennego. Dzięki nim codzienna praca w kuchni staje się znacznie wygodniejsza.

W przypadku opraw i źródeł światła umieszczonych w pobliżu zlewu, warto wybrać produkty o wyższym współczynniku ochrony IP. Dzięki temu ledy w kuchni są bezpieczniejsze w użytkowaniu i nie grożą porażeniem prądem.

Klasyczne czy nowoczesne lampy LED do kuchni – lampa wisząca lub lampa sufitowa w najmodniejszych stylach

Funkcjonalne oświetlenie LED kuchni to obecnie szeroka gama mocno zróżnicowanych produktów, które łatwo dopasować w zasadzie do każdego wnętrza. Lampy kuchenne LED występują bowiem w rozmaitych rodzajach (lampy wiszące do kuchni, lampy stojące, natynkowe i kinkiety). Bez trudu da się znaleźć praktyczne modele we wszystkich popularnych obecnie stylach wnętrzarskich.

Dzięki temu oświetlenie ledowe w kuchni łatwo wpisuje się w aranżację całego pomieszczenia, bez względu na to, czy pragnie się urządzić przestrzeni nowoczesną i minimalistyczną, w stylu skandynawskim, tradycyjnym lub w tak popularnym obecnie nurcie glamour i art déco. Nowoczesne oświetlenie do kuchni od Azzardo potrafi sprostać wszystkim oczekiwaniom lub gustom.

Oświetlenie i podświetlenie LED kuchnia – modne i praktyczne lampy kuchenne od Azzardo

Dobrze dopasowane oświetlenie LED w kuchni pozwala zapewnić pełną swobodę korzystania z przestrzeni podczas pracy lub wypoczynku. Warto precyzyjnie zaplanować cały system – oprócz lamp wiszących przydają się też oprawy natynkowe i sufitowe. Taki system sprawia, że kuchnia staje się żywym sercem każdego domu.

Zachęcamy do tego, by poznać wszystkie nasze lampy do kuchni. W razie pytań do dyspozycji pozostają również nasi specjaliści, którzy na temat wysokiej jakości oświetlenia do kuchni wiedzą naprawdę dużo.

Nasz sklep używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami firmy badawcze, reklamodawcy. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności sklepu.