Kategorie

Producenci
nowoczesne lampy azzardo
reklama:

Lampy do przedpokoju

Jest 1046 produktów.

Produkty na stronie

Produkty na stronie


Komfortowe i nowoczesne lampy do przedpokoju na sufitach i ścianach – do czego się je wykorzystuje w całym pomieszczeniu?

W przedpokojach często nie ma dostępu do światła dziennego. Dlatego w tej części domu trzeba zadbać o prawidłowe zaplanowanie systemu oświetleniowego, składającego się z różnych typów opraw. Również w tej części mieszkania stawia się bowiem na trzy kategorie oświetlenia: oświetlenie główne, zadaniowe i dekoracyjne.

Ze względu na ograniczony metraż pomieszczenia, najczęściej stawia się na dyskretne oprawy techniczne, które nie muszą być bynajmniej całkiem pozbawione walorów dekoracyjnych. Jeśli tylko ma się ciekawy pomysł i możliwości na zrealizowanie ich w przedpokoju, lampy od Azzardo na pewno pomogą w zbudowaniu nietuzinkowego oświetlenia w przedpokojach.

Nowoczesne oświetlenie przedpokoju – lampa sufitowa, lampy ścienne, lampy wiszące, modne żyrandole

Jakie lampy stosuje się do oświetlania w przedpokoju? Jest to zależne od dostępnej przestrzeni oraz indywidualnych upodobań i potrzeb.

Jako oświetlenie główne chętnie wybiera się lampy wiszące lub montowane na suficie (np. plafon sufitowy). Najczęściej są to mniejsze produkty, zawieszone pod sufitem, by nadmiernie nie zabierać miejsca. W mocno wydłużonych pomieszczeniach lub w miejscach o nietypowym kształcie, zamiast jednej, centralnie zawieszonego produktu oświetleniowego, lepiej zdecydować się na małe lampy natynkowe lub oprawy wpuszczane w powierzchnię ściany i sufitu, które równomiernie doświetlą całą przestrzeń. Ciekawą opcją do przedpokoju są systemy szynowe, wyposażone w wiszące oprawy lub reflektorki. To sposób na to, by bezpiecznie przemieszczać się we wnętrzu oraz łatwo znaleźć wszystkie przedmioty w garderobie lub przy otwieraniu szaf.

W przedpokojach przydaje się również oświetlenie punktowe zadaniowe, zwłaszcza w okolicy lustra (oświetlenie lustra). To bowiem przed nim dopracowuje się fryzurę, makijaż lub wprowadza ostateczne poprawki w stroju przed wyjściem. Lampy powinny zatem równomiernie doświetlać całą taflę, bez cieni i odbłysków światła. Służą do tego praktyczne reflektorki, oprawy wiszące, nowoczesne kinkiety lub taśmy LED zintegrowane z powierzchnią lustra.

Jako oświetlenie do przedpokoju dekoracyjne można w zasadzie wykorzystać większość typów opraw. Ciekawe efekty dają reflektory, przy których da się podkreślić walory estetyczne przestrzeni, kierując wiązkę światła na wybrany detal architektoniczny lub element wystroju. Również zamontowanie linii świetlnej z listwy LED na ścianie lub podłodze, tworzy oryginalną i dekoracyjną przestrzeń świetlną.

Do każdej aranżacji w przedpokoju, na stronie Azzardo można znaleźć praktyczne i wydajne rozwiązania oświetleniowe, uzupełnione o perfekcyjnie dopasowane źródła światła (natężenie, barwa światła).

Oświetlenie korytarza – jakie odpowiednie lampy mogą się przydać na korytarzu (w hallu)?

Dobre oświetlenie jest niezbędne także na korytarzach. W przypadku wąskiego ciągu komunikacyjnego pojedyncza lampa wisząca (nawet okazały żyrandol) to za mało. Lepiej sprawdzają się mniejsze lampy do korytarza, montowane w równomiernych odstępach na całej długości korytarza. Pozwala to zbudować optymalne warunki oświetleniowe i zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas przemieszczania się w domu lub mieszkaniu. Jeśli postawi się na reflektory, da się nie tylko stworzyć funkcjonalne wnętrze, ale też optycznie powiększyć ciasny korytarz. Strumień światła skierowany w dół optycznie dodaje kilku centymetrów wysokości w danej przestrzeni.

Często, oprócz oświetlenia sufitowego, chętnie wybiera się też oświetlenie ledowe w formie taśmy, przyklejonej tuż przy podłodze. Stanowi idealnie doświetlenie wnętrza, zwiększając jego funkcjonalność.

Dobrze dobrane lampy LED do przedpokoju – czy takie oświetlenie przedpokoju się opłaca?

Jako oświetlenie główne, oświetlenie nad lustro i do innych przestrzeni w przedpokojach często stosuje się modele oświetleniowe ledowe, które można znaleźć na stronie Azzardo.

Co wyróżnia takie produkty (lampy sufitowe, wiszące, stojące, ścienne)? To rozwiązania o wysokiej energooszczędności i żywotności, gwarantujące utrzymanie odpowiedniego oświetlenia w przedpokoju przez naprawdę długi czas. Wiele z nich da się podłączyć do domowego systemu smart, by korzystać ze zdalnego sterowania oświetleniem w przedpokoju, zawsze gdy jest to potrzebne. To wszystko przekłada się na większą efektywność systemu świetlnego, poprawę komfortu i bezpieczeństwa użytkowników, a także obniżenie rachunków za oświetlenie.

Oświetlenie LED przedpokój a najnowsze trendy – energooszczędne produkty i stylowe inspiracje od Azzardo

Planowanie systemu lamp w przedpokojach wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego na stronie Azzardo przygotowaliśmy wiele rozwiązań (głównych, zadaniowych i dekoracyjnych), by każdy mógł stworzyć oświetlenie do przedpokoju i na korytarz na miarę swoich potrzeb.

Bez względu na to, czy w przedpokoju sprawdzi się płaski plafon, wisząca lampa czy oczka wpustowe, w Azzardo da się znaleźć każdy typ opraw do modnych i funkcjonalnych wnętrz, by zapewnić idealne światło o każdej porze dnia lub nocy.

Jak praktycznie i estetycznie podświetlić schody?

Produkty do oświetlenia należy wprowadzić nie tylko do przedpokoju i w długich korytarzach. Warto też zadbać o doświetlenie stopni na klatkach schodowych. Zwiększa to wygodę i bezpieczeństwo dla użytkowników, przemieszczających się między domowymi pomieszczeniami.

Do podświetlenia stopni stosuje się przede wszystkim oczka wpustowe i lampy natynkowe, montowane tuż przy powierzchni stopni, wzdłuż całego ciągu komunikacyjnego. Innym rozwiązaniem jest przyklejenie na stopniach taśm LED, dających delikatne, rozproszone światło, a przy tym niezajmujących wiele miejsca w ciasnych korytarzach.

O czym pamiętać, gdy dobiera się produkty do oświetlania na klatki schodowe zewnętrzne (do wiatrołapu)?

Oprócz doświetlenia samego przedpokoju (sufitowe lampy, kinkiety, plafony), warto zadbać o ciekawe oświetlenie korytarza przed nim i zewnętrznych klatek schodowych. Umieszczane tam lampy powinny być powiązane stylistycznie z architekturą i stylem wnętrzarskim, by zbudować system spójny pod względem funkcjonalnym i estetycznym.

Dobór lamp musi polegać nie tylko na znalezieniu opraw o ciekawych walorach wizualnych, ale też rozwiązań trwałych, odpornych na czynniki zewnętrzne (zalanie wodą, wilgoć, zmiany temperatury). Należy sprawdzić współczynnik ochrony IP – dla lamp w miejscach zadaszonych powinien on wynieść IP44, na otwartych przestrzeniach lepiej wybrać skuteczniejszą ochronę, nie mniejszą niż IP65.

Nasz sklep używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami firmy badawcze, reklamodawcy. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności sklepu.